E-Fatura sisteminden gelen veya Kâğıt faturaların OCR uygulaması ile elektronik ortama alınması ile tam bir fatura takip uygulaması sunulmaktadır. Faturalarını onaylama, ret etme işlemleri sistem üzerinde kolayca yapılabilmektedir.

SAP Sistemine ön kayıt belgesi olarak faturaların işlenmesi otomatize edilebilmektedir. Fatura kabul eden kuruma ait VKN numaralarının tanımlanarak fatura onay sürecinin başlatılması otomatik olarak gerçekleştirilmektedir.

Fatura kabul sürecinde rol alacak kişiler Onaylayıcılar / Yöneticiler/ Finans Yöneticileri gibi roller için yetkilendirmeler uygulama üzerinden yetkili kişiler tarafından yapılabilmektedir.
Fatura onay sürecinde yer alacak gruplar ve grup üyeleri yönetilebilmektedir. Sistemi kullanacak kullanıcılar kuruluşun erişim sistemi (Active Directory) ile bütünleşmiş şekilde çalışmaktadır. Kullanıcılar ve yöneticileri sistem üzerinde tanımlanabilmektedir.

Onaya gelen bir fatura kurum içerisinde istenen başka bir kişiye yönlendirilebilmektedir. Kuruluşa gönderilen faturaların gönderen firmanın VKN numarasına göre kim veya hangi gruba düşeceği tanımlanacak kurallara göre yapılabilmektedir. Bu kurallarda gönderen firma VKN numarası, faturanın türü, fatura tutarı, fatura para birimi gibi nitelikler kullanılabilmektedir.

Onay sürecinde hangi faturanın kimin tarafından ne zaman onaylandığı ve kimin onayında beklediği raporlanabilmektedir. Tarihçe olarak faturanın geçirdiği onay süreci görülebilmektedir.

Uygulamada onay için gönderiler kişilere atandığında e-mail ile bilgilendirme mesajları gönderilmektedir. Ayrıca onayı gecikmesi durumu da hatırlatıcı mesaj gönderimi mümkündür.

Grup ve Kurul tanımları Excel üzerinde hazırlanılmış şablon kullanılarak sisteme kolayca aktarılabilmektedir. Böylece çok hızlıca fatura onay süreci kurgulanabilmektedir.
Özel geliştirme yapılarak farklı alanlar için kurul tanımlaması mümkündür.

Hızlı Başvuru Formu