1.1.1 YETKİNLİK BAZLI SEÇME VE YERLEŞTİRME SÜRECİ
Eleman gereksinimi doğrultusunda hazırlanan ilana başvurular www.eczacibasikariyer.com adresi üzerinden alınmaktadır.

Başvurular, açık pozisyonun gerektirdiği temel nitelikler gözönüne alınarak kuruluş insan kaynakları departmanı tarafından değerlendirilir. Olumlu değerlendirilen adaylar, ön görüşmeye alınır. Ön görüşmeden önce veya sonra adaylara, pozisyon ve aday oldukları görevlere uygun genel yetenek testleri verilir. Kuruluş insan kaynakları ön görüşme ve yetkinlik testleri sonucunda başarılı bulduğu adaylara, mesleki kişilik envanteri, iş simülasyonları, yabancı dil testleri uygular. Mesleki kişilik envanteri uygulanan tüm adaylara, bu envanterden elde edilen mesleki kişilik raporu ve duygusal zeka (EQ) raporu kullanılarak bu konuda eğitim almış uzmanlar tarafından geribildirim verilir.

Genel yetenek testleri, yabancı dil testleri, mesleki kişilik raporu, duygusal zeka (EQ) raporu ve simülasyon sonuçları kapsamlı görüşmede yararlanılmak üzere görüşme öncesinde görüşmeyi yapacak yöneticilerle paylaşılır.

Pozisyonun gerektirdiği yetkinlikler bazında yapılan kapsamlı görüşmeye; ilgili bölüm müdürü, ve insan kaynakları yöneticisi katılır. Özellikle bir proje için görevlendirilecek elemanların seçiminde aynı takımda görev alan kişiler de görüşmeye katılır veya kişilerin görüşleri alınır.

Kapsamlı görüşmenin sonunda kuruluş insan kaynakları departmanı tarafından aday değerlendirme raporu hazırlanır.
Süreçte olumlu değerlendirilen adayların referans kontrolleri yapıldıktan sonra iş teklifi yapılır.

1.1.2 STAJYER SEÇME VE YERLEŞTİRME SÜRECİ
Stajyer seçme ve yerleştirme sürecinde amaç üniversite, yüksekokul, teknik lise, endüstri meslek lisesi vb. öğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerden en yetkin ve başarılı olanlarına staj olanağı vermek, staj süresince öğrencilerin performanslarını izlemek ve üstün performans gösteren öğrencileri öğrenimleri sonunda Kuruluşa kazandırmaktır. Staj başvuruları; üniversite veya yüksekokul öğrencileri için Mart-Nisan aylarında, lise öğrencileri içinse Haziran-Temmuz aylarında yapılabilmektedir.

İş ve staj başvurusu için: www.eczacibasikariyer.com